Основні поняття

Для того, щоб створити, наповнити змістом, а далі і утримувати (експлуатувати) і якісно використовувати свій веб-сайт, потрібно зрозуміти самі прості поняття якими оперують веб-майстри (програмісти) щоб було зрозуміло про що йде мова коли в процесі створення та користування Ви зустрінете слова з якими раніше не зустрічалися.


Веб-сайт (веб сторінка, інтернет сайт, сторінка тощо)

Веб-сайт (англ. website, місце, майданчик в інтернеті), також сайт (англ. site, місце, майданчик) — сукупність веб-сторінок, доступних у Міжмережжі (Інтернеті), які об'єднані як за змістом, так і навігаційно. Фізично сайт може розміщуватися як на одному, так і на кількох серверах.

Сайтом також називають вузол мережі Інтернет, комп'ютер, за яким закріплена унікальна ІР-адреса, і взагалі будь-який об'єкт в Інтернеті, за яким закріплена адреса, що ідентифікує його в мережі (FTP-site, www-site тощо). 


Домен

Домен - (англ. Domain) — частина простору ієрархічних імен мережі Інтернет, що обслуговується групою серверів доменних імен (DNS-серверів) та централізовано адмініструється.

DNS-сервери зберігають інформацію про вузли, імена яких належать домену і виконують трансляцію їх імен в адреси. Кожний домен має унікальне ім'я, а кожен комп'ютер, підключений до Інтернет, має, як правило, доменне ім'я. Домени мають між собою ієрархічні відношення. Два домени, що знаходяться на сусідніх рівнях ієрархії, називаються відповідно доменом вищого та нижчого рівнів. Домени найвищого (верхнього) рівня можуть бути сформовані за організаційним або географічним ознаками. Домени, сформовані за географічним ознаками, об'єднують вузли, що належать конкретній державі. За географічними ознаками об'єднуються в основному комп'ютери, що містяться на території США. 

Детальніше та зрозуміліше про домен читайте тут


Хостинг

Хостинг - послуга, що надає дисковий простір для розміщення фізичної інформації на сервері.

Зазвичай під поняттям послуги хостингу мають на увазі, як мінімум, послугу розміщення файлів сайту на сервері, на якому запущене програмне забезпечення, необхідне для обробки запитів до цих файлів (веб-сервер). Як правило, до послуг хостингу вже входить надання місця для поштової кореспонденції, баз даних, DNS файлового сховища тощо, а також підтримка функціонування відповідних сервісів, однак вони можуть надаватися і окремо. Розрізняють безкоштовний та платний хостинг.

Повнофункціональний хостинг

- віртуальний сервер — надається місце на диску для розміщення веб-сайтів, середовище виконання веб-сервісів єдине для багатьох користувачів, ресурси розподілені між усіма користувачами на одному сервері, де може розміщуватись від 50 до 1000 користувачів. Невеликі дешеві хостинг-провайдери часто нехтують безпекою і взагалі не розмежовують привілеїв користувачів, що дозволяє одному користувачеві на сервері мати доступ до сайтів сотень інших користувачів.

- віртуальний виділений сервер (VPS або VDS) — послуга, в рамках якої користувачеві надається так званий віртуальний виділений сервер. У плані управління операційною системою здебільшого вона відповідає фізичному виділеного сервера. Зокрема: права адміністратора, root-доступ, власні IP-адреси, порти, правила фільтрування і таблиці маршрутизації.

- виділений сервер — надається сервер цілком. Використовується для реалізації нестандартних завдань (сервісів), а також розміщення «важких» веб-проектів, які не можуть спів-існувати на одному сервері з іншими проектами і вимагають під себе всі ресурси сервера.

- колокація (Collocation) — надання місця в дата центрі провайдера для обладнання клієнта (зазвичай шляхом монтажу в стійці) і підключення його до Інтернету. 


Веб-сервер

Веб-сервер - це сервер, що приймає http-запити від клієнтів, зазвичай веб-браузерів, видає їм http-відповіді, зазвичай разом з html-сторінкою, зображенням, файлами, медіа-потоком або іншими даними. Веб-сервер — це основа всесвітньої павутини (інтернету).

Веб-сервером називають як програмне забезпечення, що виконує функції веб-сервера, так і комп'ютер, на якому це програмне забезпечення працює.

Клієнти дістаються веб-сервера за url адресою потрібної їм веб-сторінки або іншого ресурсу.

Іншими словами, веб-сервер зберігає Ваш сайт у себе і показує його всім хто його відкриває в інтернеті.


Контент (вміст)

Контент (вміст) -будь-яке інформаційно значуще наповнення інформаційної системи (зокрема  веб-сайту) – тексти, графіка, мультимедіа тощо.