Домен (англ. Domain) — частина простору ієрархічних імен мережі Інтернет, що обслуговується групою серверів доменних імен (DNS-серверів) та централізовано адмініструється.

Домен - це ім'я Вашого web-сайту. Набравши це ім'я в браузері, користувач потрапить на Ваш web-сайт.

Доменне ім'я складається з назви і доменної зони.

 

Зони бувають міжнародні та національні (вказуть на певну країну). Національні, в свою чергу, поділяються по регіональній приналежності і по сфері діяльності. Всі міжнародні доменні імена відносяться до імен I рівня (зона складається з одного слова, наприклад, imya.com, imya.org, imya.net). Державні доменні імена можуть бути як I рівня, так і II чи III. Прикладом національного доменного імені I рівня можуть бути імена: imya.ua, imya.ru, imya.de і т.д.

Доменні імена, що визначають орієнтування web-ресурсу на певну географічну зону в межах країни, прийнято називати регіональними. Наприклад, сайт компанії по виробництву вікон, з доменним ім'ям vikno.kiev.ua, красномовно говорить про те, що офіс вищезгаданої компанії розміщений на території Києва чи Київскої області, а tusovka.vn.ua - це місце тусовки з переважною більшістю вінничан.

В залежності від тематики web-ресурсу і/або сфери зайнятості організації чи приватні особи можуть віддавати перевагу іменам в певних зонах. Наприклад, українська комерційна структура цілком логічно обере доменне імя в зоні *.com.ua, а університет, стіни якого розміщені в межах британських кордонів - *.gov.uk.

джерело: www.besthosting.ua/ua/domains.php

 

Найпопулярніші світові зони це:

.com - комерційні, найпопулярніша зона Інтернету 

.net - технічні  

.org - організації 

.info - інформаційні домени 

.bіz - бізнес-структури